جویبار شهری در ساحل دریای خزر

Juybar (Jouybar) city near the Caspian Sea
 
طی مسیر از تهران تا جویبار
ساعت ٢:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ امرداد ۱۳۸٩ : توسط : مجید نظریان جویباری majid nazarian juybari

از تهران تا جویبار  از مسیر فیروزکوه حدود ٢٧٠ کیلومتر است. الان تقریبا ٧٠ درصد راه مسیر رفت و برگشت جدا می باشد و در محل های خاصی مسیر رفت و برگشت به صورت دوطرفه و کنار هم است که این مسیله کمی باعث کندی حرکت و افزایش خطر می شه. البته یک تکه از این مسیر در منطقه گدوک قرار داره که انقدر آب و هوای دوست داشتنی داره که این کندی حرکت و لذت بخش می کنه.

از تهران که راه بیفتی به سمت شمال باید مسیر زیر و طی کنی تا به جویبار برسی:

تو تهران که از اتوبان بابایی می ری به سمت جاده دماوند، بعد جاجرود، پردیس و بالاخره با عبور از بومهن به یه دوراهی می رسی که سمت راستی جاده فیروزکوه (جاده امن تر) سمت چپی جاده هراز (جاده زیباتر). وقتی مسیر فیروزکوه رو انتخاب کردی اولش به عنوان جاده کناری رودهن محسوب می شه، بعد می رسی به آبسرد، جابان، شهر دماوند، امین آباد، فیروزکوه و گدوک که بعد از گدوک استان تهران تموم می شه و وارد استان مازندران می شی.

پلی میان دو کوه

 

استان مازندران هم با ورسک شروع می شه که این پل زیبا رو بر فراز کوه برای عبور قطار در خودش داره (پل ورسک). بعد از ورسک می رسی به دوآب بعد پل سفید، زیراب، سوادکوه و شیرگاه که به نظر من زیباترین منطقه در شرق و مرکز مازندران، پر از جنگل های انبوه،

 بعد قایم شهر و بالاخره جویبار. بعد از قایم شهر که تو کمربندی آن به سمت ساری حرکت می کنین بعد از طی حدود 5 کیلومتر به ورودی جویبار می رسین. از این مسیر حدود 15 کیلومتر باید طی کنین تا به شهرستان جویبار برسین.