جویبار شهری در ساحل دریای خزر

Juybar (Jouybar) city near the Caspian Sea
 
مازندران در المپیک
ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ امرداد ۱۳٩۱ : توسط : مجید نظریان جویباری majid nazarian juybari

ایران در المپیک سی­ام 53 شرکت کننده داشت که 10 شرکت کننده­ی آن اهل مازندران بودند.

 کسب 2 مدال طلا و یک مدال برنز، برگزاری رقابت های آبرومندانه و غرورآفرین، ره آورد تلاش جانانه ی این افتخارآفرینان بوده است. بزرگ بودن این افتخارات قطعا خارج از توصیف خواهد بود.

در این جا یک نمای کلی از رقابت ها و نتایج این ده ورزشکار المپیکی ارایه می کنیم.

 

شهرستان قایم شهر

1- بهداد سلیمی؛ وزنه برداری دسته 105+ کیلو؛ مدال طلا؛ قویترین مرد المپیک و جهان. (با ثبت رکورد  مجموع 455 کیلو)

 

شهرستان آمل

2- قاسم رضایی؛ کشتی فرنگی وزن 96 کیلو؛ مدال طلا. (زنده باد محمد بنا، استاد مسلم کشتی فرنگی جهان)

 

از شهرستان جویبار:

3-کمیل قاسمی؛ کشتی آزاد وزن 120 کیلو؛ مدال برنز؛ پرچم دار کاروان المپیک ایران در رژه مراسم اختتامیه؛ البته این قهرمان در نیمه نهایی با آرتور تایمازف ازبکستانی، اسطوره وزن 120 کیلو، دارنده 3 مدال طلای المپیک، فقط با قرعه و گوی، نتیجه را واگذار کرد، و از راهیابی به فینال و کسب مدال طلا بازماند.

4-رضا یزدانی؛ کشتی آزاد وزن 96 کیلو؛ بدشانس ترین ورزشکار کاروان ایران. این قهرمان نامی جویباری و امید اول کسب مدال طلای المپیک، پس از جنگیدن در دو رقابت اول خود مقابل حریفان قدری از روسیه و قرقیزستان، با اقتدار راهی مرحله نیمه نهایی گردید و در حالی که در این رقابت نیز کاملا مستحق برد در مقابل حریف اوکراینی خود بود، مصدومیت 4 ساله اش گریبانگیر این دلاور شد و از ادامه مسابقات جا ماند. و نتوانست به مدال طلای المپیک که کاملا استحقاقش را داشت، دست یابد. البته این قهرمان در مرحله 4/1 نهایی نیز علیرغم وجود این مصدومیت مزمن، توانست مقتدرانه و با غیرتی مثال زدنی، حریف خود را شکست دهد.

5-مسعود اسماعیل­پور؛ کشتی آزاد وزن 60 کیلو؛ پس از کسب دو پیروزی و بالا آمدن تا مرحله 4/1 نهایی پس از باخت به حریف روسی از کسب مدال باز ماند. (البته در شانس مجدد نیز به حریف هندی خود نتیجه را واگذار کرد).

 

شهرستان بابل:

6-نوشاد عالمیان؛ تنیس روی میز؛ بدست آوردن دو پیروزی (اولین برد پینگ پنگی ایران در المپیک) بالا آمدن تا مرحله یک سی و دوم نهایی.

7-بشیر باباجان­زاده؛ کشتی فرنگی وزن 120 کیلو؛ بدست آوردن دو پیروزی، بالا آمدن تا مرحله یک چهارم نهایی.

8-سوسن حاجی­پور؛ تکواندو وزن 67- کیلو؛ متاسفانه رقابت نزدیک این ورزشکار در بازی اول با حریف استرالیایی اش، با شکست در راند طلایی همراه بود و از دور مسابقات حذف شد. با امید موفقیت این عزیز در آینده.

  

شهرستان سوادکوه

9-مهدی تقوی؛ کشتی آزاد وزن 66 کیلو؛ متاسفانه این قهرمان جهان، در المپیک راه به جایی نبرد و در اولین کشتی خود نتیجه را واگذار کرد و پس از باخت حریف کوبایی او در دور بعد، از دور مسابقات کنار رفت. با امید موفقیت این عزیز در آینده.

 

شهرستان بابلسر

10- مهدی طلوتی؛ بوکس وزن 64 کیلو؛ بدست آوردن یک پیروزی، بالا آمدن تا مرحله یک هشتم نهایی.

 

 

دست مریزاد بچه­های مازندران که برای کل ایران شادی و برای مازندرانی­ها غرور آفریدین.